İyi bir Sanal F16 Pilotu Olmak İçin Başlangıç Noktası Burası!

     9. Sanal Ana Jet Üssü, ülkemizde şu an itibari ile sanal havacılığa gönül vermiş en eski sanal filolardan birisidir. Bizler; Sanal Savaş Pilotluğunun ne demek olduğunu anlatıp, askeri havacılığa gönül vermiş insanların, sanal ortamda yapmış oldukları çalışmalar ile eğlenceli, bir o kadar da bilgi dolu zamanlar geçirmesini sağlamaktayız.Bu büyük aile içerisinde bizler gerek askeri havacılığa gerekse sivil havacılığa, en genel anlamda uçmaya, gönül vermiş gönüllüleriz.

Her ailede olduğu gibi bizimde içimizde büyüklerimiz de küçüklerimiz de mevcut ve hep birlikte hem öğrenip hem eğleniyoruz.Hem güncel bilgiler hem havacılık hikayeleriyle uçuş öncesinde uçuş sırasında ve sonrasında güzel vakit geçiriyoruz.

Sanal ortamda kurulan bu aile bağı gerçek hayata taşınarak pekiştiririz. Her birimiz birbirinin bir abisi ve kardeşi oluruz.

 • Biz Ne’yiz:
  * 2000’li yıllarda başlayan bir aile bağıyız.
  * Uçuşlarını sanal ortamda gerçekleştiren bir AİLEYİZ.
  * Uçuş platformlarımız:
  >Falcon BMS 4.32
  >Falcon BMS 4.33
  >Digital Combat Simulator (DCS)
  >Flight Simulator X (FSX)
  * 4 Filodan oluşan bir sanal komutanlığız.
  * Muharip filolarımız:
  >191. KOBRALAR.
  >192. LEOPARLAR.
  *Eğitim Filolarımız:
  >193. TOZKOPARANLAR EĞİTİM FİLOSU.
  >194. ARILAR ÖN EĞİTİM FİLOSU.
 • Ne Değiliz:
  * Gerçek bir komutanlık değiliz.
  * Başka filolar için reklam alanı veya herhangi bir reklam alanı değiliz.
  * Aile anlayışını benimseyemeyen kişiler için bir eğlence alanı değiliz.
  * Başka bir filo için eğitim alanı değiliz.
  * Gerçek bir pilot olduğunu düşünen bir topluluk değiliz.

SAVAŞAN ŞAHİNLER HAFTALIK UÇUŞ PLANI

     Hafta da iki defa uçuş gerçekleştirmekteyiz. Resmi uçuşlarımızı Falcon BMS 4.32platformunda gerçekleştirmekteyiz. Bu uçuşlar belirli nizamlara göre yapılmaktadır. Uçuş içinde standardı ve stabilliği sağlamak için Egean,Korean haritaları kullanılmaktadır.Uçuş içinde uyulması gereken nizamlar içerisinde arkadaşlarımıza seçtikleri Callsinglar ile hitab edilmektedir ve görev uçuşunda ise paket isimleri ile paketteki arkadaşlarımızla irtibat kurulmaktadır.Sözlü iletişim Discord üzerinden gerçekleştirilmektedir. Uçuş sonunda uçuşlar değerlendirilerek yapılan hatalar giderilmektedir.

SAVAŞAN ŞAHİNLER UÇUŞ AKADEMİSİ

     Ailemizi daha iyi bir yere getirebilmek için en önem verdiğimiz bölüm burasıdır. Uçuş akademisinde eğitim alan ve bizlerle birlikte her zaman yeni şeyler öğrenen kol arkadaşlarımızı yetiştiriyoruz. Aynı zamanda hem entelektüel hem de bilimsel bilgi olarak ailemizin yeni bireylerini yetiştiriyoruz. Arılar Ön Eğitim Filosunda temel uçuş bilgisini alan öğrencilerimiz filo geçiş sınavına girerek ikinci eğitim filosu olan Tozkoparanlar Eğitim Filosuna geçmeye hak kazanırlar burada taktiksel anlamda donanıma sahip olduktan sonra belirli sınavlardan geçerek İstediği muharip filoya ataması gerçekleştirilir.

     Sizler de bu çalışmaların içinde bulunmak isterseniz, ben bu işe gönül bağı ile bağlanırım, ben de varım diyorsanız yapmanız gereken çok basit. Aşağıdaki şartları karşılayabilen herkesi Savaşan Şahinler’e davet ederiz.

9. Sanal Ana Jet Üssü’ne Sanal Pilotluk Başvurusu İçin Gerekli Şartlar:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 Yaşından büyük olmak.
 • Haftada en az 4 saat zaman ayırabilmek.
 • Gerekli bilgisayar ve donanımları temin edebilmek.
 • En az 8 mb’lik bir internete sahip olmak. (Ortak kullanılan internet paketleri kabul edilmeyecektir.)
 • Başvuru öncesinde ve sonrasında herhangi bir Sanal Filo kaydının olmaması, her hangi bir görevde bulunmamış olmak.
 • Sanal Havacılığı bir oyun olarak görmeyip, bu işi uzun süreler boyunca devam ettirebilecek asuman sevdasına sahip olması.
 • Sabırlı olması.

Yan taraftaki formu ya da buradaki formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizleri de aramızda göreceğimiz için şimdiden heyecanlıyız.

-9.Sanal Ana Jet Üs Halkla İlişkiler.-

Başvuru Formu